Praktyka pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP na temat praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii. Dokument w formacie docx (word) można pobrać tutaj.

Jednocześnie przekazujemy informacje na temat transmisji nabożeństw w radiu DOXA i telewizji TVP3 OPOLE.

 

Oferta transmisji w diecezjalnym Radiu Doxa. W czasie, gdy wierni mają bardzo ograniczony dostęp do świątyni i udziału w liturgiach
przypominamy, że diecezjalne Radio Doxa przeprowadza wiele transmisji – to Msze święte z opolskiej katedry i z Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, skąd emitowany jest również Apel Jasnogórski. Codziennie transmitowana jest również Koronka z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły i godziny poszczególnych transmisji dostępne są na stronie internetowej Radia Doxa: www.doxa.fm.
 
Tym razem w sposób szczególny chcemy jednak zaakcentować transmisje liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, w których

uczestnictwo dla wielu wiernych będzie niemożliwe. Radio Doxa będzie prowadzić transmisje z opolskiej katedry:

  • Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o g.18.30.
  • Wielki Piątek: Ciemna Jutrznia o g.8.00 i Liturgia Męki Pańskiej o g.18.30.
  • Wielka Sobota: Ciemna Jutrznia o g.8.00 i Liturgia Wigilii Paschalnej o g.19.00.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: transmisje Mszy św. o g.7.00 (Rezurekcja) i o g.10.30.
  • Poniedziałek Wielkanocny: transmisja Mszy św. o g.10.30.
Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm.
 
Transmisje w TVP3 OPOLE w najbliższych dniach. TVP3 OPOLE w najbliższych dniach przeprowadzi kilka transmisji liturgii sprawowanej w katedrze w Opolu. Będą to:
 
  • Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek o godz. 8.00,
  • Ciemna Jutrznia w Wielką Sobotę o godz. 8.00,
  • Mszę św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9.00 i 12
  • Mszę św. w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00.
Ponadto w Wielki Piątek o 15.00 w TVP3 Opole będzie transmitowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej z parafii św. Karola Boromeusza w Opolu-Chabrach.