Peregrynacja

Drodzy Parafianie!

 

Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna) rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego po domach i mieszkaniach parafian. Pragniemy, aby poświęcony w tym dniu obraz zagościł na jeden dzień w domach naszych parafian. Święta Faustyna w swym dzienniczku zapisała słowa Jezusa: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła Miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: "Jezu, ufam Tobie" (Dz. 327)”. „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz (Dz. 570)”.

 

Zachęcamy szczególnie rodziny, chorych jak i osoby samotne naszej parafii, by przyjęły ten obraz w swoim  domu bądź mieszkaniu, by trwać przy nim na modlitwie wraz z bliskimi, sąsiadami czy znajomymi wypraszając miłosierdzie Boże dla siebie i świata całego. W miarę możliwości zapraszamy w dniu przyjęcia obrazu do udziału w wieczornej Mszy św. Po celebrowanej Mszy św. obraz, który będzie przyniesiony przez poprzednią rodzinę i ustawiony w kościele, będzie można zabrać wraz z przygotowanymi modlitwami do swego mieszkania, gdzie rozpocznie się modlitwa we wspólnym gronie. Niech wspólne skupienie na modlitwie przed obrazem Jezusa Miłosiernego połączy domowników i całą rodzinę. Do modlitwy można wracać w ciągu całego dnia.

 

Prosimy o przynoszenie obrazu do kościoła przed Mszą św. w dniach od poniedziałku do soboty. Zapisy na przyjęcie obrazu rozpoczęliśmy 3 kwietnia br. w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.