Zaproszenie na rekolekcje fatimskie

Po ośmiu latach Wielkiej Nowenny Fatimskiej, w której nasza Parafia i Czciciele Matki Boskiej Fatimskiej z różnych miejscowości uczestniczyli poprzez udział w nabożeństwach fatimskich, przez odmawianie modlitwy różańcowej, odprawianie nabożeństw pierwszych sobót i poświęcanie się opiece Niepokalanemu Sercu Maryi, nadszedł rok jubileuszowy 100. rocznicy objawień w Fatimie. Nasze apostolskie zaangażowanie i modlitwy mają przyczynić się do tego, by „Maryja była bardziej znana i miłowana” a Jej orędzie poznało jak najwięcej ludzi.

 

Rekolekcje fatimskie

Nasza wspólnota parafialna jest szczególnie związana z Orędziem Fatimskim ze względu na tytuł grudzickiego kościoła – Matki Boskiej Fatimskiej, który został nadany przez ówczesnych już czcicieli Fatimskiej Pani podczas budowy naszej świątyni.
Przesłanie Fatimskie  nie należy rozważać tylko w kategoriach przeszłości – Benedykt XVI uczy – „Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została już zakończona”.

Oto teraz, w naszej parafii,  kiedy obchodzimy 100. rocznicę Objawień Fatimskich, zachęcam, by w przeżywanym czasie Wielkiego Postu, uczestniczyć w duchowej wędrówce do Fatimy, poprzez udział w rekolekcjach fatimskich od 18 do 22 marca 2017 roku. Do udziału w tych charakterystycznych rekolekcjach, zaproszeni są wszyscy Parafianie Grudzic i Czciciele Matki Boskiej Fatimskiej mieszkający w różnych miejscowościach a pragnący głębiej poznać treść Fatimskiego Przesłania.

W tych duchowych zmaganiach, by jak najlepiej zrozumieć sens Objawień Fatimskich, wspierać nas będzie, zaproszony z tej okazji do naszej parafii ks. dr Krzysztof Czapla SAC z Zakopanego – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach.

Niech ta duchowa wędrówka parafialnych rekolekcji pomoże nam na nowo odczytać i zrozumieć rolę Orędzie Fatimskiego dla każdego z nas i całego świata.
Czas rekolekcji zawierzamy modlitwie wstawienniczej Naszej Fatimskiej Pani i najlepszemu przewodnikowi po Fatimie św. Janowi Pawłowi II.
Siostro i Bracie skorzystaj z tej niecodziennej szansy
                                       zaprasza ks. Leonard Makiola - proboszcz

Maryjo, niech serce Twe niepokalane zmieni świat.

Program rekolekcji fatimskich Opole-grudzice

Sobota,  18.03.2017  
18.00 Msza św. - Do Ducha Świętego o łaskę owocnego udziału w rekolekcjach
Niedziela, 19.03.2017 – III Niedziela Wielkiego Postu
 8.00  -
 9.30  -
11.00 -         podczas każdej Mszy św.  -  nauka rekolekcyjna ogólna               
15.00   
15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
18.00 Nauka rekolekcyjna dla młodzieży
Poniedziałek, 20.03.2017 – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 9.00 W int. róż różańcowych naszej parafii
17.00-18.00 - sakrament pokuty
18.00 Msza św. z kazaniem ogólnym
       -  nauka rekolekcyjna dla mężczyzn        
Wtorek, 21.03.2017
  9.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną
  9.50-10.30  - nauka dla klas od 1 do 3 ( w szkole)
 10.45-11.30 - nauka rekolekcyjna dla klas od 4 do 6 (w szkole)
 12.00 (w kościele) – Msza św. nauka rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej
17.00 - nauka dla gimnazjalistów
18.00   Msza św. z nauką ogólną
      -   nauka rekolekcyjna dla kobiet
Środa, 22.03.2017 -  Zakończenie rekolekcji
9.00 Msza św. dla seniorów i chorych,
     - odwiedziny chorych w domach
16. 30 Msza św. dla dzieci  - z nauką
18.00  Msza św. z nauką ogólną
          - poświęcenie figury peregrynacyjnej Matki Boskiej Fatimskiej
20.00 Droga krzyżowa  ulicami parafii
Przed każdą Mszą św. modlitwa różańcowa z wystawionym Najświętszym Sakramentem i okazją  do sakramentu pojednania.